Posiedzenie Kapituły stopni

Pora na stopnie!

W piątek 11.05.2018r., o 19:00 zapraszamy na posiedzenie Kapituły Stopni w SP Nr 3 w Świebodzicach!

Drodzy Harcerze, Harcerze Starsi i Wędrownicy!

Może to już czas otworzyć kolejny stopień albo pojawić się na półmetku?

Przypominamy, że korzystamy z ELEKTRONICZNEGO formularza wniosku o otwarcie próby na stopień. Na czym to polega?

Każda osoba, która chce rozpocząć zdobywanie stopnia harcerskiego wypełnia ten elektroniczny wniosek i przesyła go automatycznie do nas, do członków Kapituły wraz ze swoją próbą na stopień. Jak to zrobić?

I. Jeśli otwierasz próbę na stopień:

1. Spotkaj się ze swoim opiekunem próby i rozpisz próbę na stopień;

2. Razem z opiekunem próby (lub samemu, jeśli zdobywasz stopień IV lub wyższy), wprowadź dane do INTERNETOWEGO FORMULARZA WNIOSKÓW (max. na 2 dni przed datą Kapituły);

TUTAJ

3. Prześlij swoją Kartę próby na adres e-mail: kapitula.imago@gmail.com i czekaj na potwierdzenie odbioru wiadomości (oczywiście to nie dzieje się od razu, członkowie kapituły pracują lub uczą się);

4. Przyjdź na otwarcie próby razem ze swoim opiekunem oraz wydrukowaną kartą z zadaniami.

II. Jeśli chcesz zaliczyć półmetek:

1. Spotkaj się ze swoim opiekunem próby

2. Ustal zadania, które chciałbyś wymienić

3. Propozycję nowych zadań prześlij na adres kapituła.imago@gmail.com (max. 2 dni przed datą Kapituły) czekaj na potwierdzenie odbioru wiadomości (oczywiście to nie dzieje się od razu, członkowie kapituły pracują lub uczą się)

4. Przyjdź na półmetek razem ze swoim opiekunem oraz oryginałem karty próby

A co jeśli nie chcesz wymieniać żadnych zadań? Napisz maila na adres kapitula.imago@gmail.com i zaznacz w nim, że nie chcesz

III. Jeśli chcesz zamknąć próbę na stopień:

1. Spotkaj się ze swoim opiekunem próby, aby podsumować wykonanie zadań;

2. Opracuj sprawozdanie z przebiegu próby;

3. Przygotowane sprawozdanie wyślij na adres e-mail kapitula.imago@gmail.com i czekaj na potwierdzenie odbioru wiadomości (oczywiście to nie dzieje się od razu, członkowie kapituły pracują lub uczą się). Pamiętaj, że musisz zrobić to na 5 dni przed planowaną datą zamknięcia próby!

4. Przygotuj kartę próby(po poprawkach i wymianie zadań) oraz załączniki do próby (zdjęcia potwierdzające wykonanie zadań, referaty, prezentacje) i prześlij je na adres e-mail kapitula.imago@gmail.com. Pamiętaj, że musisz zrobić to na 5 dni przed planowaną datą zamknięcia próby!

5. Przyjdź na zamknięcie próby razem ze swoim opiekunem próby, podpisaną kartą z zadaniami, wydrukowanym sprawozdaniem i załącznikami, których nie przesłałeś na adres e-mail Kapituły (np. z plakaty,mapy).Kapituła SH "Imago"